Kategoria: Inne

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zamówienie tabletek wczesnoporonnych

Marek Gola • Opublikowane: 2017-12-20

Zamówiłam tabletki wczesnoporonne przez internet. Aktualnie policja prowadzi śledztwo w sprawie osoby, która mi je sprzedała. Zostałam wezwana na policję w celu złożenia zeznań jako świadek w tej sprawie. Na komisariacie policjant zadał mi pytanie, czy byłam w ciąży w okresie, kiedy zamawiałam leki – zaprzeczyłam, ale tak naprawdę byłam w ciąży. Zamówiłam leki, ale ich nie brałam (wylądowały w koszu), gdyż poroniłam naturalnie. Na policji powiedziałam też, że zamawiałam tabletki antykoncepcyjne, co też nie jest prawdą. Teraz zastanawiam się, czy nie zmienić zeznań. Jaka grozi mi za to kara? Co mam zrobić?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena
Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna
Profesionalizm i szybkie / sprawne załatwienie omawianego temat.
Grzegorz, 63 lata, Kontroler Ruchu Lotniczego -Warszawa Obszar /Instruktor STD

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu postępowania karnego oraz przepisy Kodeksu karnego.

Z treści Pani pytania wynika, że zamówiła Pani przez internet tabletki wczesnoporonne. W chwili obecnej policja prowadzi śledztwo w sprawie osoby, która Pani te tabletki sprzedała. W sprawie składała już Pani zeznania jako świadek. Zamówione przez Panią leki nie zostały przez Panią spożytkowane, bowiem wyrzuciła je Pani do kosza. Zeznania nie są prawdziwe i zastanawia się Pani, co w chwili obecnej uczynić.

W pierwszej kolejności winna Pani dążyć do odszukania korespondencji prowadzonej ze sprzedawcą celem ustalenia jej treści. Pisze Pani bowiem, że leki miały zostać zakupione przez internet, a jednocześnie wskazuje Pani, iż na policji wskazała Pani na zakup lekarstw antykoncepcyjnych. Zachodzi pytanie, czy powyższe może zostać udowodnione? Jakiej treści zamówienie Pani złożyła? Czy z treści Pani zamówienia wynika, że możliwe jest, by zamówiła Pani leki antykoncepcyjne? Czy też zamówienie było konkretne i nie sposób zamówić ww. lekarstw na ofercie tabletek poronnych.

O ile taka korespondencja pochodzi, o tyle należałoby się zastanowić nad poinformowaniem policji o zmianie treści zeznań. Jeżeli jednak żadnej korespondencji nie ma i policja nie jest w stanie udowodnić Pani jakie zamówienie Pani złożyła, a także jakie rozmowy prowadziła ze sprzedawcą, na Pani miejscu nie zmieniałbym zeznań i nie informował o tym policji. Aktualnie bowiem za składanie fałszywych zeznań grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »