Skup nieruchomości za gotówkę - na co zwrócić uwagę?

• Data: 2023-04-04 Autor: Artykuł Partnera

Sprzedaż nieruchomości nie musi być zadaniem łatwym i szybkim w realizacji. W przypadku trudnej sytuacji na rynku nieruchomości lub z przyczyn, leżących po stronie sprzedającego rozwiązaniem może okazać się szybki skup nieruchomości. Jak to działa i co wziąć pod uwagę, korzystając z oferty skupu?

Skup nieruchomości za gotówkę - na co zwrócić uwagę?

Skup nieruchomości - jak to funkcjonuje?

Przedsiębiorstwa, zajmujące się skupem nieruchomości swoją ofertę kierują do właścicieli mieszkań, lokali komercyjnych, domów, garaży, działek o uregulowanej sytuacji formalnoprawnej lub będących w skomplikowanym położeniu. Skup mieszkań i pozostałych nieruchomości dotyczy przede wszystkim lokali i działek, znajdujących się na terenie miast, liczących powyżej 50 tysięcy mieszkańców oraz wszystkich miast aglomeracji, miejscowości, będących kurortami turystycznymi, a także atrakcyjnych ze względów historycznych. W skupie nieruchomości można uzyskać około 80% ceny transakcyjnej wartości nieruchomości, ustalanej na podstawie wyceny. Oferta kierowana jest do właścicieli nieruchomości, współwłaścicieli, właścicieli nieruchomości zadłużonych, ze służebnością, lokatorami, dożywotnikami.

Sprzedaż mieszkania do skupu - na co zwrócić uwagę przed transakcją?

W sytuacji, gdy sprzedaż nieruchomości nie przebiega po Twojej myśli, jej sytuacja prawna okazuje się trudna lub spieszysz się ze sprzedażą możesz skorzystać z oferty rzetelnego skupu nieruchomości. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na jej szczegółowe warunki. Koniecznie weź pod uwagę każdy element, warunkujący niezawodne warunki współpracy z skupem. Kontakt z biurem powinien być możliwy na każdym etapie, od wstępnego zapytania po dopełnienie warunków transakcji w postaci wypłaty środków finansowych. Dowiedz się, na jakiej zasadzie i w jakim terminie realizowana jest wycena nieruchomości oraz co ma wpływ na wysokość kwoty do wypłaty. Dowiedz się czy pracownik skupu nieruchomości pomoże Ci zgromadzić potrzebne dokumenty oraz ustalić termin podpisania aktu notarialnego. Bardzo ważną kwestią jest wypłata należności za sprzedaż. Przed podpisaniem umowy sprawdź, w jakim terminie otrzymasz pieniądze oraz w jakiej formie możesz je uzyskać. Niektóre skupy nieruchomości oferują wypłatę na konto oraz w gotówce.

Szybki skup nieruchomości - kiedy może okazać się konieczny?

Szybki skup nieruchomości oznacza, że możesz zbyć swoje mieszkanie, dom, inny lokal lub działkę bez konieczności oczekiwania na wiążącą ofertę kupna w wyniku ekspozycji ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Korzystając z usługi skupu nieruchomości uzyskasz pieniądze po wycenie i skompletowaniu dokumentów. Taki sposób sprzedaży nieruchomości szczególnie sprawdza się wtedy, gdy właściciel musi przeprowadzić się szybko do innego miasta lub kraju lub w przypadku trudnej sytuacji prawnej lokalu, powodującej skomplikowane warunki sprzedaży rynkowej. W sytuacji, gdy nieruchomość jest obciążona prawnie łatwiej szybko sprzedać ją do skupu, niż samodzielnie próbować naprawić stan prawny i następnie skupić się na samodzielnym zbyciu nieruchomości.

Czy sprzedaż nieruchomości do skupu może być opłacalna?

W sytuacji, gdy nie masz czasu oczekiwać na dobrą sprzedaż nieruchomości, czyli znalezienie kupującego, który jest wypłacalny i deklaruje się nabyć nieruchomość za ustaloną przez Ciebie (właściciela) kwotę rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty skupu. W myśl powiedzenia: Czas to pieniądz, oszczędzasz jedno i drugie. Opłacalna jest również sprzedaż nieruchomości do skupu w przypadku, gdy jest ona obciążona hipoteką, zadłużona lub ze służebnościami. W takim przypadku oszczędzasz czas, energię i koszty, związane z naprawą sytuacji prawnej nieruchomości oraz unikasz wahań cen nieruchomości w czasie załatwiania formalności.



Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-budowlane.info

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

praworolne.info

ewindykacja24.pl

prawozus.pl

Szukamy prawnika »