Jak sporządzić odwołanie odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania?

• Data: 2023-08-16 Autor: Artykuł Partnera

Wielu kierowców, którzy brali udział w wypadkach komunikacyjnych zwraca uwagę na zaniżone odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela. Niektórzy z nich po prostu nie zgadza się z decyzją ubezpieczyciela i szukają sposobu, który sprawi, że ich szkoda będzie sprawiedliwie oszacowana i zrekompensowana. W tym artykule dowiesz się dlaczego tak wielu ubezpieczycieli stosuje takie triki, kto pomoże poszkodowanym kierowcom oraz jak samodzielnie złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela skutecznie.

Jak sporządzić odwołanie odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania?

Dlaczego ubezpieczyciele stosują zaniżone odszkodowanie?

Wypłaty odszkodowania przez zakłady ubezpieczeń to często kalkulacja, która nie ma żadnego sensu. W interesie każdej firmy jest jak największy zysk. Nie inaczej jest w przypadku zakładu ubezpieczeń. Towarzystwo ubezpieczeniowe jest firmą, jak każda inna na rynku. Co więcej, zakład ubezpieczeń nie działa w interesie klienta, tak jak się reklamuje w telewizji lub w przydrożnych banerach. Produkt, który oferuje, czyli usunięcie powstałej szkody, np. powstałej w wypadku drogowym, to dla nich jest taka sama usługa, jak farbowanie i przycinanie włosów u fryzjera. Jeśli doszło do uszkodzenia twojego pojazdu i otrzymałeś/otrzymałaś zaniżone odszkodowania, to warto złożyć odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Warto wiedzieć, że każdy klient towarzystw ubezpieczeniowych ma do tego prawo. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa odmówić klientowi złożenie takiego odwołania oraz ma około trzydziestu dni na jego rozpatrzenie. Wielu klientów zauważa, że złożenie takiego odwołania jest korzystnie rozpatrywane w większości przypadków. Klienci zazwyczaj otrzymują wypłacone odszkodowanie powiększone o brakującą kwotę.

Kto może nam pomóc napisać skuteczne odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Niskie odszkodowanie za powstałą szkodę to zdecydowanie powód, aby napisać odwołanie do ubezpieczyciela. Jednak wielu klientów, którzy są poszkodowani przez zakład ubezpieczeń nie potrafi samodzielnie tego wykonać. Na szczęście są darmowe instytucje, które pomagają takim osobom. W takim przypadku warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej, która pisze odwołania od decyzji ubezpieczyciela bez dodatkowych opłat. Taka instytucja zatrudnia wyspecjalizowany personel z zakresu prawa cywilnego i karnego, który pomoże również napisać ci pozew, jeśli zamierzasz wejść na drogę postępowania sądowego z towarzystwem ubezpieczeniowym. Co więcej, na stronie internetowej sejmu można również znaleźć lokalne punkty, które oferują bezpłatną pomoc w tym zakresie, w twojej okolicy. 

Jak samodzielnie można złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Złożenie odwołania w sprawie odszkodowania nie jest skomplikowane. Tym bardziej, że odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania wzór jest dostępny na wielu stronach internetowych, całkowicie za darmo. Warto złożyć odwołanie w jak najkrótszym czasie od uszkodzenia samochodu lub uszczerbku na zdrowiu, tak aby wartość samochodu nie zmalała przez późniejsze składanie dokumentów. Ubezpieczyciel musi przyjąć reklamację roszczenia i rozpatrzyć ją w najkrótszym możliwie czasie. W razie problemów z wypełnieniem takiego formularza warto zgłosić się o pomoc do ekspertów, którzy zawodowo zajmują się walką o wyższe odszkodowanie dla poszkodowanego. 

Jak złożyć odwołanie, które nie będzie odrzucone? Czyli co powinien zawierać taki dokument?

W przypadku odwołania od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego niezbędne jest użycie: odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania wzór. Taki dokument zawiera wszelkie informacje, które powinny być przesłane do ubezpieczyciela w formie pisemnej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub za pośrednictwem internetu i poczty mailowej. 

Reklamacja do ubezpieczyciela powinna składać się z fundamentalnych informacji, które są niezbędne do identyfikacji poszkodowanego oraz danej sprawy. W każdym prawidłowo wypełnionym formularzu powinno znaleźć się:

- informacja na temat daty i miejsca powstania szkody

- informacja o numerze szkody komunikacyjnej (w tym numer polisy)

- informacja o aktualnej wycenie powstałej szkody komunikacyjnej

- informacja na temat rzeczywistej wyceny szkody wykonanej w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów lub wybranego warsztatu

- pełna informacja na temat pojazdu - model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN, przebieg oraz pełne dane uczestników kolizji

- pełna informacja na temat osób poszkodowanym - pełne imię, nazwisko, adres, numer telefonu 

- informacje na temat uszkodzonych samochodów - model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN, przebieg

- informacja o sposobie kontaktu z wnioskodawcą (najczęściej jest to adres e-mail)

 

 



Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-budowlane.info

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

praworolne.info

ewindykacja24.pl

prawozus.pl

Szukamy prawnika »