Kategoria: Pokrzywdzony

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zderzenie roweru z samochodem

Marek Gola • Opublikowane: 2017-06-02

Jadąc na rowerze do pracy, miałam zderzenie z autem, a byłam dobrze widoczna – miałam kamizelkę odblaskową i światła z tyłu i z przodu. Uderzyła we mnie kobieta wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej. Nic mi się nie stało, ale rower został uszkodzony. Dopiero jednak z pracy zadzwoniłam na policję, zgłosić do zdarzenie. Czy dobrze zrobiłam? Co dalej?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna
Profesionalizm i szybkie / sprawne załatwienie omawianego temat.
Grzegorz, 63 lata, Kontroler Ruchu Lotniczego -Warszawa Obszar /Instruktor STD
Serdecznie dziękuję. Otrzymałam wyczerpującą poradę.
Agnieszka, 60 lat, urzędnik

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu cywilnego oraz przepisy Kodeksu karnego.

W mojej ocenie bez wątpienia Pani działanie było prawidłowe, bowiem nie ma pewności, czy – po pierwsze – skutki tego zdarzenia nie będą odczuwalne wraz z upływem czasu, czy też nie dojdzie do pogorszenia Pani stanu zdrowia.

Na ten moment jednak trudno ocenić, czy sprawa będzie zakwalifikowana jako wykroczenie (kolizja – jeżeli nikt nie ucierpi), czy też jak wypadek. W chwili obecnej jednak na tę okoliczność nie ma Pani wpływu, gdyż wszystko zależy od konsekwencji zdrowotnych u Pani. Z każdym nawet najmniejszym bólem kości, mięśni, głowy (zawroty, mdłości) powinna się Pani udać do szpitala lub lekarza celem przeprowadzeni badania, czy nie jest to konsekwencja zdarzenia, o którym Pani pisze. Jeżeli którykolwiek podmiot świadczący pomoc medyczną na Pani rzecz uzna, że któryś uraz lub rozstrój zdrowia jest konsekwencją zdarzenia, od razu proszę kartę informacyjną leczenia szpitalnego lub historię choroby od lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty dołączyć do dokumentacji policyjnej.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »