Kategoria: Wykonanie kary

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zablokowanie konta na poczet zasądzonej grzywny

Marek Gola • Opublikowane: 2017-12-29

Miesiąc temu sąd apelacyjny wydał prawomocny wyrok, zasądzając karę pozbawienia wolności oraz zapłatę grzywny. Nie przyszło jeszcze wezwanie do odbycia kary, ale podczas próby skorzystania z karty (z konta bankowego) okazało się, że jest zablokowane z powodu właśnie zasądzonej grzywny. Czy zablokowanie konta jest już zapłatą grzywny? Czy już niedługo dostanę wezwanie do więzienia?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna
Profesionalizm i szybkie / sprawne załatwienie omawianego temat.
Grzegorz, 63 lata, Kontroler Ruchu Lotniczego -Warszawa Obszar /Instruktor STD
Serdecznie dziękuję. Otrzymałam wyczerpującą poradę.
Agnieszka, 60 lat, urzędnik

W pierwszej kolejności podkreślić należy, iż ustawodawca nie posługuje się terminem o charakterze zawitym (wiążącym), kiedy skazany winien zostać wezwany do stawiennictwa w zakładzie karnym. Niestety w tym przypadku wiele zależy od tego, jaki wymiar kary pozbawienia wolności wobec Pana orzeczono, a nadto w jakim obszarze kraju Pan zamieszkuje. Jak pokazuje moja praktyka, a prowadzę kancelarię w miejscowości, w której są dwa zakłady karne o podwyższonym rygorze i poruszony przez Pana temat jest mi bliski, czas oczekiwania na wezwanie do zakładu karnego wynosi od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy. Wydłużenie tego okresu jest niezwykle sporadyczne i ma charakter wyjątkowy, spowodowany choćby okresem zimowym kiedy to więzienia są przepełnione.

W chwili obecnej nie pozostaje zatem Panu nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Mniemam jednak, że sąd wyda zarządzenie o wykonaniu kary pozbawienia wolności i wezwaniu Pana do zakładu karnego na przełomie kilku tygodni. Proszę zważyć, że mamy okres urlopowy, co także wpływa na wydłużenie procedury w przypadkach takich jak Pana.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »