Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Zablokowanie konta na poczet zasądzonej grzywny

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 2017-12-29

Miesiąc temu sąd apelacyjny wydał prawomocny wyrok, zasądzając karę pozbawienia wolności oraz zapłatę grzywny. Nie przyszło jeszcze wezwanie do odbycia kary, ale podczas próby skorzystania z karty (z konta bankowego) okazało się, że jest zablokowane z powodu właśnie zasądzonej grzywny. Czy zablokowanie konta jest już zapłatą grzywny? Czy już niedługo dostanę wezwanie do więzienia?

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W pierwszej kolejności podkreślić należy, iż ustawodawca nie posługuje się terminem o charakterze zawitym (wiążącym), kiedy skazany winien zostać wezwany do stawiennictwa w zakładzie karnym. Niestety w tym przypadku wiele zależy od tego, jaki wymiar kary pozbawienia wolności wobec Pana orzeczono, a nadto w jakim obszarze kraju Pan zamieszkuje. Jak pokazuje moja praktyka, a prowadzę kancelarię w miejscowości, w której są dwa zakłady karne o podwyższonym rygorze i poruszony przez Pana temat jest mi bliski, czas oczekiwania na wezwanie do zakładu karnego wynosi od 1 miesiąca do nawet 3 miesięcy. Wydłużenie tego okresu jest niezwykle sporadyczne i ma charakter wyjątkowy, spowodowany choćby okresem zimowym kiedy to więzienia są przepełnione.

W chwili obecnej nie pozostaje zatem Panu nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Mniemam jednak, że sąd wyda zarządzenie o wykonaniu kary pozbawienia wolności i wezwaniu Pana do zakładu karnego na przełomie kilku tygodni. Proszę zważyć, że mamy okres urlopowy, co także wpływa na wydłużenie procedury w przypadkach takich jak Pana.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-budowlane.info

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

praworolne.info

ewindykacja24.pl

prawozus.pl

Szukamy prawnika »