Kategoria: Procedury

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wniosek o przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbywania kary pozbawienia wolności

Marek Gola • Opublikowane: 2016-12-14

Chciałabym złożyć wniosek o przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbywania kary pozbawienia wolności. Termin połowy kary przypada dokładnie za 52 dni. Ile dni wcześniej wysłać wniosek o wokandę? Czy wniosek może być napisany odręcznie? Czy wystarczy dołączyć potwierdzenie przelewu na konto sądowe, czy należy dołączyć znaczki sądowe? Czy potrzebne jest wysłanie załączników? Jak najlepiej ująć wszystko we wniosku?

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena
Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna
Profesionalizm i szybkie / sprawne załatwienie omawianego temat.
Grzegorz, 63 lata, Kontroler Ruchu Lotniczego -Warszawa Obszar /Instruktor STD

Podstawę prawną opinii stanowią przepisy Kodeksu karnego wykonawczego (K.k.w.).

Zasadne jest złożenie wniosku już teraz, albowiem czas oczekiwania na rozprawę jest datą ruchomą i na dzień dzisiejszy nie sądzą, aby rozprawa została wyznaczona przed dniem upływu połowy kary. Osobiście zatem doradzałbym złożenie wniosku już teraz. Wniosek może być napisany odręczenie. Nie wymaga się, by wniosek był sporządzony na komputerze. Nie bowiem forma druku, a treść ma istotne znaczenie w sprawie. Proszę jednak w treści wniosku nie zapomnieć wpisać okoliczności uzasadniających przedterminowe zwolnienie, jak również daty, na którą przypada połowa odbywania kary pozbawienia wolności.

Dokonując przekazania opłaty sądowej na rachunek sądu, nie ma potrzeby naklejenia znaków sądowych na piśmie, albowiem wówczas opłata zostałaby dokonana podwójnie. Innymi słowy, albo przekazuje Pani opłatę od wniosku na rachunek banku, albo nakleja Pani znaki opłaty sądowej na wniosek. Wszystkie pisma i dokumenty, na które się Pani powołuje w treści wniosku, winne być przez Panią załączone jako kopie do wniosku. Proszę z ostrożności wskazać, że jak trzeba będzie, wówczas na żądanie sądu przedłoży Pani do wglądu oryginały dokumentów.

W szczególności musi Pani w treści wniosku wskazać na okoliczność uzasadniającą warunkowe przedterminowe zwolnienie. Proszę w szczególności skupić się na opisaniu przyczyn z punktu widzenia obiektywnego, a nie subiektywnego, albowiem obiektywizm i zdroworozsądkowe podejście ma istotne znaczenie dla tego rodzaju spraw.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »