Kategoria: Procedury

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Sprawa dotycząca napaści na pracownika

Łukasz Marciniak • Opublikowane: 2019-06-17

W czasie pracy pracujący w mojej spółce cywilnej pracownik został napadnięty, kilkukrotnie uderzony metalowym narzędziem w głowę. Sprawca bezskutecznie zadał wydania pieniędzy. Policja schwytała sprawcę, wyznaczony jest termin rozprawy sadowej, na którą wezwano mnie jako pokrzywdzonego, choć faktycznie pokrzywdzonym był mój pracownik (rany głowy opatrzone w szpitalu, blisko 4 tyg. zwolnienia). Czy to ja powinienem występować jako pokrzywdzony, czy mój pracownik?

Łukasz Marciniak

»Wybrane opinie klientów

Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena
Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna
Profesionalizm i szybkie / sprawne załatwienie omawianego temat.
Grzegorz, 63 lata, Kontroler Ruchu Lotniczego -Warszawa Obszar /Instruktor STD

Odpowiedź na Pańskie pytanie zależy od tego, w jakiej sprawie toczy się postępowanie oraz jakie zarzuty zostały postawione sprawcy. Wynika to z faktu, że różne przestępstwa chronią różne dobra prawne.

W sytuacji, gdy postawiono oskarżonemu zarzuty dot. próby kradzieży majątku spółki to poszkodowanym jest Pan jako przedstawiciel spółki. Natomiast jeśli zarzuty dotyczące napaści i uszkodzeń ciała, to wtedy pracownik jest poszkodowany. Jednakże zarówno Pan, jak i pracownik mogą być jednocześnie pokrzywdzonymi – wszystko zależy zatem od przyjętej przez prokuraturę kwalifikacji prawnej czynów zarzucanych sprawcy.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »