Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Nieuczciwy sprzedawca na Allegro - jak dochodzić swoich praw?

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 2017-12-08

Kilka miesięcy temu złożyłam na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Od ponad roku nie mogę dostać mojego zakupu z Allegro. Teraz otrzymałam pismo o umorzeniu postępowania. Nieuczciwy sprzedawca nadal sprzedaje i być może dalej naciąga niewinnych ludzi, nie chciałabym tego tak zostawić – to nie jest tylko kwestia pieniędzy. Czy mogę jeszcze raz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa? Zależy mi na dochodzeniu nie tylko swoich praw, ale i na innych ludziach.

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W pierwszej kolejności w mojej ocenie jako osoba pokrzywdzona winna Pani udać się do prokuratury i uzyskać wgląd do akt sprawy, celem ustalenia, jakie dowody w sprawie zostały przeprowadzone, a jakie nie. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia Pani zapytania, bowiem o ile w treści zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie wskaże Pani na nowe okoliczności, dowody, które nie były przedmiotem rozpoznania sprawy za pierwszym razem, o tyle organy ścigania sprawą nie powinny się zająć. Innymi słowy by organy ścigania po raz kolejny pochyliły się nad sprawą w związku z Pani pismem – zawiadomieniem o przestępstwie – konieczne jest wskazanie na nowe dowody. By mieć 100% pewność, na jakich dowodach organa ścigania się opierały, w już umorzonym postępowaniu, winna Pani poprosić w prokuraturze o wgląd do akt sprawy. Wgląd do akt nastąpi na mocy art. 156 Kodeksu postępowania karnego.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

prawo-budowlane.info

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

praworolne.info

ewindykacja24.pl

prawozus.pl

Szukamy prawnika »