Kategoria: Pokrzywdzony

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Nieuczciwy sprzedawca na Allegro - jak dochodzić swoich praw?

Marek Gola • Opublikowane: 2017-12-08

Kilka miesięcy temu złożyłam na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Od ponad roku nie mogę dostać mojego zakupu z Allegro. Teraz otrzymałam pismo o umorzeniu postępowania. Nieuczciwy sprzedawca nadal sprzedaje i być może dalej naciąga niewinnych ludzi, nie chciałabym tego tak zostawić – to nie jest tylko kwestia pieniędzy. Czy mogę jeszcze raz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa? Zależy mi na dochodzeniu nie tylko swoich praw, ale i na innych ludziach.

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Przystępny sposób omówienia problemu, poparty paragrafami. Dziękuję serdecznie Panu Adamowi Dąbrowskiemu.

Danuta, 59 lat
Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena
Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna

W pierwszej kolejności w mojej ocenie jako osoba pokrzywdzona winna Pani udać się do prokuratury i uzyskać wgląd do akt sprawy, celem ustalenia, jakie dowody w sprawie zostały przeprowadzone, a jakie nie. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia Pani zapytania, bowiem o ile w treści zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie wskaże Pani na nowe okoliczności, dowody, które nie były przedmiotem rozpoznania sprawy za pierwszym razem, o tyle organy ścigania sprawą nie powinny się zająć. Innymi słowy by organy ścigania po raz kolejny pochyliły się nad sprawą w związku z Pani pismem – zawiadomieniem o przestępstwie – konieczne jest wskazanie na nowe dowody. By mieć 100% pewność, na jakich dowodach organa ścigania się opierały, w już umorzonym postępowaniu, winna Pani poprosić w prokuraturze o wgląd do akt sprawy. Wgląd do akt nastąpi na mocy art. 156 Kodeksu postępowania karnego.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »