Kategoria: Procedury

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Ile się czeka na wyznaczenie terminu posiedzenia w sprawie odroczenia kary?

Marek Gola • Opublikowane: 2018-05-14

Pół roku temu został ogłoszony wyrok w moje sprawie, który jest prawomocny ze względu na wycofanie złożonej wcześnie apelacji. Od tego wyroku zostało złożone próba o odroczenie kary. Sąd zgodził się na niewzywanie do aresztu przed rozpoznaniem wniosku, ale minęło już tyle miesięcy i nie ma żadnej odpowiedzi. Dlaczego to tak długo trwa, ile się czeka na wyznaczenie terminu posiedzenia w sprawie odroczenia kary? Niepokoi mnie ta sytuacja.

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Przystępny sposób omówienia problemu, poparty paragrafami. Dziękuję serdecznie Panu Adamowi Dąbrowskiemu.

Danuta, 59 lat
Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena
Bardzo szczegolowa i dokladna odpowiedz i bardzo pomocna bo wiem co mam dalej robic.Dziekuje.
Ewa
Bardzo dziękuję za porady które były bardzo fachowe, dokładne i bardzo szybko w niskiej cenie. Miałem możliwość zadania dodatkowych pytań w okresie kilku tygodni na które otrzymałem szybko odpowiedzi w tej samej cenie. Na pewno jak zajdzie taka potrzeba będę korzystał z serwisu ePorady24 oraz polecał w rodzinie i moim znajomym.
Stanisław, technik mechanik
Bardzo szybka i fachowa odpowiedź. Szczególne podziękowania dla Pani Izabeli Nowackiej-Marzeion. Polecam każdemu, kto potrzebuje rozwiać prawne wątpliwości.
Anna

Niestety, ale sądy nie są związane terminami złotymi, tj. terminami, których uchybienie rodziłoby jakiekolwiek negatywne skutki. Sądu owszem mają terminy, ale terminy te są instrukcyjne, tj. takie, za których nie zachowanie nie grożą sądowi żadne negatywne konsekwencje. W chwili obecnej nie ulega wątpliwości, iż w Pana przypadku termin biegnie na Pana korzyść. Proszę bowiem zauważyć, iż skoro dotychczas wniosek nie został rozpoznany nie ma to dla Pana znaczenia bowiem wstrzymane zostało wezwanie Pana do zakładu karnego. Sąd, jak mniemam, ma tego świadomość i m.in. z tego powodu nie spieszy się w wyrokowaniem w związku z Pana wnioskiem.

Nie można także wykluczyć tego, że doszło do zmiany sędziego, który sprawą się zajmuje. Taką informację może Pan jednak otrzymać jedynie w sądzie.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »