Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Fałszywe oskarżenie o gwałt

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 2019-03-13

Zostałem fałszywie oskarżony o gwałt. Współżyłem z koleżanką młodszą ode mnie kilka lat, ale pełnoletnią. Ona się na wszystko zgadzała. Dzień później opowiedziała swojej mamie, że ją zgwałciłem, ta przyszła do mojego domu rodzinnego i to wszystko powiedziała mojej rodzinie. Dziewczyna przyznała się, że skłamała i że gwałtu nie było. Minął miesiąc i w dniu dzisiejszym przyjechała policja, zabrała mój samochód i ponoć trwa śledztwo. Co mam teraz robić, jak się bronić? Mam SMS-y od tej koleżanki. Obecnie odmawiam spotkań z nią, mimo że jest chętna.

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

W pierwszej kolejności zasadne jest ustalenie, w dniu jutrzejszym, na czyje polecenie oraz w ramach jakiego postępowania, a także jaki organ przeprowadził czynność polegającą na zaborze Pana mienia, tj. samochodu, a także dla jakich celów. Po drugie już w chwili obecnej winien Pan uczulić swoją mamę, że dziewczyna może chcieć założyć Panu sprawę o gwałt, co z kolei będzie wymagało do Państwa spójnych zeznań w zakresie spotkania, na które Pan wskazuje, a które było odpowiedzią na rzekome zarzuty dotyczące gwałtu. Pisze Pan, iż obydwoje potwierdziliście, że doszło do zbliżenia, jednak nie była to sytuacja, by kobieta czuła się do czegoś przymuszana.

Tego rodzaju stwierdzenia powinny być przez Pana i mamę jednolite i w miarę możliwości dokładne, tj. zbieżne ze sobą. Nie może tu nastąpić rozdźwięk, bowiem może wystąpić taka sytuacja, że policja będzie chciała przesłuchać Pana mamę, a wówczas każde zdanie będzie na wagę złota. Nadto ważne, by zachował Pan wszelką korespondencję w SMS-ach, bowiem, w mojej ocenie, nawet jeśli dziewczyna posądza Pana o gwałt, to wynika to z faktu odrzucenia jej osoby.

Osobiście uważam, że dziewczyna niejako z powodu jej odrzucenia przez Pana mści się na Panu i dobrze byłoby, gdyby był Pan w stanie udowodnić jej uczucie wobec Pana i jednocześnie brak zainteresowania z Pana strony jej osobą. W jej uczuciu dopatruję się jej motywów działania i zamiaru ukarania Pana za odrzucenie jej miłości.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-budowlane.info

prawo-pracy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

rozwodowy.pl

spolkowy.pl

prawo-cywilne.info

sluzebnosc.info

poradapodatkowa.pl

praworolne.info

ewindykacja24.pl

prawozus.pl

Szukamy prawnika »