Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Fałszywe oskarżenie o gwałt

Marek Gola • Opublikowane: 2019-03-13

Zostałem fałszywie oskarżony o gwałt. Współżyłem z koleżanką młodszą ode mnie kilka lat, ale pełnoletnią. Ona się na wszystko zgadzała. Dzień później opowiedziała swojej mamie, że ją zgwałciłem, ta przyszła do mojego domu rodzinnego i to wszystko powiedziała mojej rodzinie. Dziewczyna przyznała się, że skłamała i że gwałtu nie było. Minął miesiąc i w dniu dzisiejszym przyjechała policja, zabrała mój samochód i ponoć trwa śledztwo. Co mam teraz robić, jak się bronić? Mam SMS-y od tej koleżanki. Obecnie odmawiam spotkań z nią, mimo że jest chętna.

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Zagodnienie wyjaśnione obszernie, szczegółowo, wyczerpijąco. Odpowiedz przesłana szybko. Odpowiedzi na pytania dodatkowe również przesłano szybko. Porada bardzo pomocna w rozwiązaniu problemu.
Szymon, 55 lat
 Fachowa porada i błyskawiczna odpowiedź
Helena, 64 lata, sprzataczka
Szybkość i rzetelność opinii, możliwość precyzowania problemu.
Marek, nauczyciel
Przystępny sposób omówienia problemu, poparty paragrafami. Dziękuję serdecznie Panu Adamowi Dąbrowskiemu.

Danuta, 59 lat
Błyskawicznie udzielona porada prawna. Wyczerpujące omówienie problemu oraz wskazanie innej możliwości postępowania. Polecam eporady24.pl osobom zainteresowanym poradą prawną.
Bożena

W pierwszej kolejności zasadne jest ustalenie, w dniu jutrzejszym, na czyje polecenie oraz w ramach jakiego postępowania, a także jaki organ przeprowadził czynność polegającą na zaborze Pana mienia, tj. samochodu, a także dla jakich celów. Po drugie już w chwili obecnej winien Pan uczulić swoją mamę, że dziewczyna może chcieć założyć Panu sprawę o gwałt, co z kolei będzie wymagało do Państwa spójnych zeznań w zakresie spotkania, na które Pan wskazuje, a które było odpowiedzią na rzekome zarzuty dotyczące gwałtu. Pisze Pan, iż obydwoje potwierdziliście, że doszło do zbliżenia, jednak nie była to sytuacja, by kobieta czuła się do czegoś przymuszana.

Tego rodzaju stwierdzenia powinny być przez Pana i mamę jednolite i w miarę możliwości dokładne, tj. zbieżne ze sobą. Nie może tu nastąpić rozdźwięk, bowiem może wystąpić taka sytuacja, że policja będzie chciała przesłuchać Pana mamę, a wówczas każde zdanie będzie na wagę złota. Nadto ważne, by zachował Pan wszelką korespondencję w SMS-ach, bowiem, w mojej ocenie, nawet jeśli dziewczyna posądza Pana o gwałt, to wynika to z faktu odrzucenia jej osoby.

Osobiście uważam, że dziewczyna niejako z powodu jej odrzucenia przez Pana mści się na Panu i dobrze byłoby, gdyby był Pan w stanie udowodnić jej uczucie wobec Pana i jednocześnie brak zainteresowania z Pana strony jej osobą. W jej uczuciu dopatruję się jej motywów działania i zamiaru ukarania Pana za odrzucenie jej miłości.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podobne materiały

Oskarżenie o kradzież w sklepie na podstawie monitoringu

Zostałam oskarżona o kradzież w dyskoncie, mimo że nikt mnie nie zatrzymał, nikt nie wylegitymował, ani nie wezwano policji. Dowodem na moją winę...

Oskarżenie ochroniarza o zniewagę

Jestem pracownikiem ochrony, mam stosowne kwalifikacje. Niestety podczas wykonywania obowiązków służbowych zdarzył się nieprzyjemny incydent...

Podopieczna DPS oskarża opiekunki o znęcanie, jak się bronić?

Pracuję w DPS jako opiekunka. Jedna z naszych podopiecznych oskarża mnie i koleżankę o znęcenie się. Zgłosiła nas nawet na policji....

Oskarżenie o zarysowanie samochodu

Sąsiad twierdzi, że na parkingu zarysowałam jego samochód. Nie zrobiłem tego, a sam fakt, że na swoim aucie ma kolor rys jak mojego samochodu nie może...

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »